mięso sezonowane Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród szerokich alternatyw, jakie daje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń i duża porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do tej potrawy. bianca restauracja kraków Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, minestrone i liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film