Kraków gotuje się na wybory

Jednym spośród największych problemów w większości miast w Polsce jest komunikacja. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się liczby pojazdów na krajowych drogach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno rozpocząć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian jak również poprawi integralność infrastruktury miasta.

Wśród okolicznych lokalizacji, inwestycje drogowe w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz rozwój dróg trzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi drogami oraz remonty już powstałych tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.wybory Kraków 2014
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.