Co piszą w dziennikach o stolicy Małopolski

Pośród licznych miejscowości w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie jedynie w temacie kultury i akademickim, ale też na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być regionem przyjemnym do mieszkania. Przekształcenia, jakie dotknęły miasto w niedawnych okresach sprawiają, że miasto naprawdę pnie się w górę.
Pożyteczne zmiany w Krakowie.
Co pozytywnego stworzono w przeciągu ostatniego czasu? Wielość napraw i inwestycji jest ogromna. Niezwykle pomogły w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których Kraków niemało czerpie. Szybkie akcje w temacie zdobywania dotacji spowodowały, że małopolska rozwinęła się o świeże drogi, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz ciekawe miejsca dla ludności.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to jednakowoż, że nie zostały poczynione. Najczęściej ignorujemy informacje, które nie są bezpośrednio z nami związane. Statystycznemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Natomiast Kraków rozwija się w każdym kierunku. Innowacje w zakresie gospodarki śmieciami, budowie i modernizacji sieci wodociągowej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to tylko część zmian, które umożliwiają nam lepiej i wygodniej żyć. Kraków zmienia się też pod kątem możliwości kulturalnych. Wartość miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. takie miejsca zachęcają gości z innych krajów do przyjazdu.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta plany nie dotyczą tylko samego centrum Krakowa, ale też są związane z pełnym województwem . Zatem zamiast pomstować lecz dostrzec innowacje w jakie obrósł Kraków.
Następne lata – jeśli będzie możliwość utrzymania tempa rozwoju – umożliwią miastu stać się prawdziwą metropolia.
Majchrowski prezydent